A GDPR bevezetésének köszönhetően egyre több honlaptulajdonos, cégtulajdonos jön rá arra, hogy neki is szüksége van adatvédelmi szabályzat készítésére. Az első ötlet ilyen esetben általában az szokott lenni, hogy az emberek saját maguk próbálják meg elkészíteni a szükséges szabályzatokat, ami általában nem a legjobb megoldást jelenti.
Az adatvédelmi szabályzat egy jogi dokumentum, így ahhoz, hogy mindenképpen megfelelj az előírásoknak, érdemes szakértő segítségét kérni. A szakértők, ügyvédek természetesen nem ingyen dolgoznak, de még mindig olcsóbban, mint a kiszabható bírság mértéke.
Vegyük pl. a honlapokat, webáruházakat. Sokan lemásolják más honlapok, webáruházak adatvédelmi szabályzatát, és csak annyit csinálnak, hogy átírják a saját céges és az adatfeldolgozók adatait. Ha megfelelő szabályzatot másolsz, egyszerű honlapok esetén ez elég is lehet, webshopnál azonban szinte biztos, hogy ilyen megoldással nem fogsz megfelelni a szabályoknak.
Ahány webáruház, annyi működés, adatkezelés, adatfeldolgozás létezik. Ha lemásolod egy webshop adatvédelmi szabályzatát, akkor nem a saját adatkezeléseidnek megfelelő szabályzatod lesz. Ehelyett a jó megoldás a szakértő, jogi végzettséggel rendelkező személy megbízása. Először is a szakértő tudja, hogy milyen szabályok vonatkoznak a webáruházakra a GDPR szerint. Ezen szabályok alapján pedig meg tudja mondani, hogy milyen információkra, adatokra lesz szüksége a jogilag megfelelő szabályzat elkészítéséhez. Ez sem elég általában, hanem szükség lesz a webshop készítőre is, aki el tudja mondani, pontosan hogyan is működik az, hogyan, meddig tárolja a személyes adatokat.